LED svítidla v domácnosti a jejich výhody – úspornost a životnost

Při vybavování domácnosti svítidly je třeba zvážit řadu aspektů. Každá místnost slouží jinému účelu a logicky klade jiné nároky i na osvětlení. Většina místností využívá centrální stropní svítidlo, které zajistí příjemné rozptylové světlo. Obývací pokoj, ložnice i kuchyně tak vytváří příjemný prostor pro běžné činnosti. Při práci nebo studiu je vhodné doplnit pracovní stůl dalším přímým světlem – lampičkou s možností regulovat směr i intenzitu proudu světla. Koupelna nebo kuchyně tvoří nejnáročnější prostory pro instalaci světla, které kromě samotné vysoké vydatnosti osvětlení musí zdroj odolávat i zvýšené vzdušné vlhkosti.

Univerzální využití

LED svítidla však garantují perfektní služby pro všechny jmenované oblasti. Zajistí příjemné a dostatečně vydatné světlo pro čtení, práci, ale i odpočinek. LED technologie vydává světlo v přirozené bílé barvě, která se blíží běžnému osvětlení zvenčí. V zimní sezoně, kdy se výrazně prodlužuje doba svícení tak zamezíte předčasné únavě nebo podráždění očí. Neméně důležitá je také úspora energie. LED svítidla pracují s minimálním odběrem elektřiny. I při zapojení více zdrojů zůstanou vaše provozní náklady na velmi příznivé nízké úrovni.

Mnohonásobně delší životnost

Při úvaze před pořízením svítidel je také dobré uvážit jejich životnost. LED zdroje mají mnohonásobně delší životní cyklus, přičemž vydatnost světelného kužele zůstává na vysoké úrovni po celou dobu. Svítidla mají také vyšší odolnost vůči mechanickému poškození a otřesům. Instalací LED zdrojů tak ušetříte nejen za spotřebovanou energii, ale předejdete časté výměně rezervních žárovek.

Široká nabídka, moderní design

Při výběru nebudete omezeni nabídkou. Přední výrobci svítidel nabízí velmi bohatý výběr svítidel pro všechny typy interiérů. LED zdroje můžete vybírat v hladkých neutrálních liniích, které působí nenápadně a neruší zavedený styl interiérů. Nechybí však ani nápadité designové kousky, které naopak dokáží upozornit a zvýraznit osobitost a originalitu prostoru. Zajímavou variantou jsou také LED pásky, které můžou poutavě olemovat nejen osvětlovanou plochu stolu, ale i police nebo vybavení. Variantou jsou také bodové nebo reflektorové zdroje, u kterých můžete libovolně řídit a měnit směr toku světla. Při osvětlení interiéru tak můžete lépe pracovat s prostorem, upozornit na zajímavé vybavení nebo dispozici místnosti.