Stojací lampy

Při vybavení interiéru můžete prostor rozdělit do několika vrstev. Hlavním zdrojem bývá nejčastěji centrální stropní svítidlo nebo přisazená světla po obvodu místnosti. Zajistí příjemné rozptylové světlo pro běžné činosti nebo relaxaci. Zajímavým oživením jsou pak stojací lampy. Nabízí zajímavou možnost volně měnit a směrovat kužel světla, zvýraznit prostor pro čtení nebo práci nebo vytvořit intimní atmosféru.

Atmosféra i příjemné čtení

Stojací lampy můžete vybírat v řadě konstrukcí. Zajímavou a zároveň praktickou variantou jsou lampy na dlouhém noze, která umožňuje volně natáčet a naklánět zdroj světla. Některé lampy jsou uzpůsobeny a rozděleny dokonce na několik menších výstupů. Jeden kužel vede vzhůru, vytváří příjemné doplňkové světlo. Druhý zdroj pak můžete polohovat a nastavit do žádané výšky například při sezení v křesle a čtení. Můžete si vychutnat sklenku vína s přáteli v příjemném tlumeném osvětlení nebo si nerušeně číst. Volba je jen na vás.

Originální doplněk

Stojací lampy však nemusí vždy nutně splňovat pouze praktické nároky. Regulátor intenzity osvětlení a  kombinace s barevnými stínidly můžou vytvořit originální světelné efekty. Stejně tak můžete pracovat s unikátním řešením stojanu. Noha lampy může kombinovat různé materiály, stylisticky zpracovávat motivy květin, zvířat. Moderní geometrické tvary mohou podtrhnout pevné kovové lesky. Správně zvolený desing lampy podtrhne styl vašeho obývacího pokoje i vstupní haly.

Náladové osvětlení

Se zajímavými barevnými efekty můžete pracovat i mimo hlavní prostory. Ozvláštnit můžete vstupní chodbu, ale i pracovnu. Barevné světlo dokáže navodit útulnou atmosféru, zvýší pocit pohody. V dětském pokojíčku můžete vhodným nočním osvětlením zpříjemnit dětem usínání.

Chodby, haly

V současné době neplatí jednoznačný trend ve vybavení domu nebo bytu svítidly. Styl, barvy i způsob instalace je pouze vaší volbou. Využijte široké nabídky a nechte se inspirovat krásně zpracovanými lampami. Pro prostory chodeb a hal nemusíte využívat klasické podhledové světlo nebo přisazená svítidla. Zajímavou variantou může být i kolekce stojacích lamp.

 

Lampy využívají nejčastěji LED zdroje. Nabízí tak nejen možnost vytvořit příjemnou atmosféru a oživit interiér. Při dlouhodobém svícení se nemusíte obávat o spotřebu energie. Led svítidla jsou vydatným zdrojem světla s velmi úsporný provozem. Vydávané světlo se navíc svou barvou blíží přirozené barvě bílého dne. Při čtení nebo práci tak aktivně přechází vzniku únavy, podráždění očí. Využijte unikátní kolekci v nabídce eshopu Trendy svítidla. Zajímavé lampy, lustry, přisazená svítidla i další světelné zdroje zde najde i velmi náročný bytový návrhář.