Jak vybrat stojací lampu

Každá místnost má svoje specifika, na která musíte při výběru světelných zdrojů brát zřetel. Ložnice bude vyžadovat klidné a jemné světlo, oproti tomu pracovnu nebo kuchyni musíte vybavit intenzivním přímým zdrojem. Interiéry se liší požadavky na intenzitu i styl osvětlení, nicméně vždy byste měli zdroje vést v několika úrovních s možností vzájemné kombinace.

Variabilní a praktické lampy

V systému vedení osvětlení z více úrovní můžete maximálně využít designové i praktické konstrukce stojacích lamp. Primárním zdrojem bude jistě stropní svítidlo, které vám zajistí příjemné rozptylové světlo, vhodně osvětlí celý interiér a zajistí komfortní podmínky pro běžné činnosti – hraní s dětmi, setkání rodiny. Pro chvíle odpočinku, sledování televize nebo pro doladění příjemné atmstojací lampa TRENDY svítidlaosféry ideálně poslouží doplňkové zdroje. Volit můžete nástěnná svítidla, malé lampičky, nebo stojací lampy. Ty svou konstrukcí nabízí zajímavé varianty a rozšiřují využití prostoru.

Pro čtení i atmosféru

Velmi praktickou variantou jsou lampy, které v sobě kombinují dva i více zdroje. Hlavní část lampy směřuje vzhůru, přes barevně a tvarově upravené stínidlo propouští příjemné klidné světlo. Druhá, zpravidla i polohovatelná část, vede malý intenzivní zdroj. Večer si můžete zpříjemnit čtením nebo ručními pracemi, přímým zdrojem však nebudete rušit své okolí. Zdroj můžete polohovat podle potřeby. Pro relaxaci můžete využít i souběh s druhým náladovým osvětlením. Místnost příjemně prozáříte, ale zároveň zachováte intimní poklidnou atmosféru. Stojací lampy neruší ladění pokoje. Využívají tenké pevné materiály, vybírat můžete z neutrálních odstínů kovu, bílé nebo černé. Stínidla jsou vedena opět v nerušivém provedení. Velmi zdařilé provedení zastupují firmy Eglo a Lucide. Kvalitní materiály podtrhuje krásné a pečlivé zpracování.

Výrazný designový prvek

Stojací lampa však nemusí plnit výlučně praktické funkce. Nenápadnou funkční konstrukci může vystřídat naopak originální design. Práce s vybavením prostoru je velmi kreativní, nebojte se do obývacího pokoje začlenit tmavé barvy, pracujte s kombinací materiálů i hrou světel. Kužel světla může velmi zajímavě upozornit na dispozice místosti, opticky zvětší prostor, dá vyniknout dalšímu vybavení. Styl osvětlení vždy podtrhne vaší osobitost i styl. Při vývěru stojacích lamp se můžete pohybovat ve velmi široké nabídce zpracování. Elegantní hladké tvary a barvy nechají vyniknout zdroji světla a zapůsobí především rozzářením okolí. Oblíbené jsou však i stojací lampy, které pracují s originálním tvarem nohy a nebojí se odlišit stínidlo. Výrazné barvy, atypické řešení konstrukce i směr vydávaného světla – to vše můžete maximálně zužitkovat v realizaci interiéru. Neméně zajímavou formou osvětlení jsou vysoké válce, které dokáží oživit i velmi minimalisticky řešený interiér.

Stojací lampy jsou ideální variantou doplňkového světla pro obývací pokoje, ale své uplatnění najdou i v chodbách nebo reprezentativních místnostech. Nebojte se změn a nechte se inspirovat rozsáhlou nabídkou. Stojací lampy oživí váš interiér a dodají mu originální kouzlo.