Jak vybrat osvětlení ložnice

Ložnice je místem pro nerušený spánek a relaxaci. Je soukromým prostorem, který vám dá výjimečný pocit příjemného klidu. Atmosféru interiéru může výrazně ovlivnit nejen styl nábytku a barvy, ale také osvětlení. Právě volbou barevného spektra, intenzity i designu stínidel můžete podtrhnout styl ložnice a dodat mu originalitu.

Příjemná atmosféra

Hlavním zdrojem bývá i v ložnici centrální závěsné svítidlo. Vybírat můžete podle velikosti prostoru – velké místnosti s vysokým stropem dovolují pracovat se zajímavými závěsnými lustry. Využít můžete inspiraci dalekým východem a pracovat s papírovými stínidly v geometrických tvarech, ale kombinovat můžete i sklo, dřevo, kov. Pro menší místnosti a komorní atmosféru výborně poslouží i přisazená svítidla. Nenápadný elegantní styl neruší a výborně poslouží jako zdroj příjemného rozptylového světla.

Příjemné usínání

I v relativně drobných doplňcích můžete využít originální design. Malá svítidla volte ve správné velikosti. Myslete na důležitou praktickou funkci. Lampičky u postelí musí nejen skvěle doplnit styl nábytku, ale také posloužit při čtení. Důležitá je výška, světlo by mělo dovolit měnit směr a dopadat v komfortním úhlu na čtenou knihu nebo časopis. Při volbě osvětlení vždy doporučujeme zaměřit se na LED zdroje. Nabízí velkou výhodu v úsporném provozu, garantují mnohonásobně delší životnost i odolnost. Velkou předností je také možnost volby barevného tónu světla. Odstíny studené bílé pomáhají soustředění, skvěle osvětlí čtený text, pomůžou vám projít si pracovní materiály. Naopak teplá bílá barva působí měkce a komfortně. Vybírejte stínidlo nebo konstrukci lampičky současně s barvou světla.

Moderní výhodylucide-19701-22-03-champion-stojaci-lampa

Současné technologie nabízí stále vyšší uživatelský komfort. Pro úpravu osvětlení v ložnici můžete využít i stmívatelné zdroje. Snadno změníte intenzitu i barvu světla. Od jasného osvětlení můžete přejít do komfortního jemného. Zajímavým doplňkem jsou také senzory pohybu. Tyto doplňky jsou vhodné pro instalaci u dveří, cestou do koupelny nebo na chodbu. Při noční cestě bytem se automaticky aktivují i vypínají, nepůsobí nepříjemné oslnění ani neruší ostatní členy rodiny. Vám pomůžou pohodlně projít do koupelny i zpět nebo zkontrolovat děti v pokojíčku.

Při hledání vhodného typu osvětlení si dopřejte čas, využít můžete i online katalogy, které vás přivedou k zajímavým nápadům. Inspirujte se a nebojte se hledat. Krásná a kvalitní svítidla podtrhnou styl celého interiéru a vám přinesou vysoký uživateský komfort.