Koupelnová svítidla

Vybavení koupelny představuje těžký úkol z pohledu výběru obložení, sanitární keramiky i nábytku. Správné barvy i rozmístění vybavení může výrazně doplnit osvětlení. Intenzivní zdroje prosvětlí a opticky zvětší i malé interiéry, přidají místnosti pocit pohody a svěžesti, zvýší praktickou užitnost. Vždy musíte vybírat s důrazem na vysokou odolnost i dostatečnou intenzitu.

Odolné zdroje s vysokou životností

Koupelna stěžuje výběr osvětlení i vybavení vysokou vlhkostí. Vzdušná vlhkost, možnost přímého kontaktu s vodou i prach mají negativní vliv na povrchy i životnost světelných zdrojů. Koupelnová svítidla využívají pevné kryty, které zdroje chrání a zvyšují bezpečnost používání. Často doporučovaná LED technologie v náročném prostředí koupelny nabízí ideální vlastnosti. Svítidla můžete volit v krásném zpracování – nápadná velká stropní svítidla, bodové osvětlení nebo jemné doplňkové přisazené zdroje snadno přizpůsobíte velikosti prostoru i barvám obkladů. Vybírat můžete v neutrálních bílých barvách, lesku i matu kovu, ale i nápadité barevné varianty. LED zdroje vynikají vysokou odolností vůči vlhku, prachu, ale také mechanickým otřesům. Pro instalaci v koupelně plně vyhoví a přesně naplní definici očekávané dlouhé životnosti.

Pracujte s barvami

LED osvětlení vám umožní skvěle přizpůsobit nejen vzhled a intenzitu svítidel, ale také barvu světla. Využívat můžete poměrně široké pásmo odstínů bílé. Studené odstíny nezkreslují barvy, skvěle prosvětlí i detaily – jsou tedy ideální volbou pro osvětlení zrcadla nad umyvadlem, výrazné světlo dámy ocení při ranní úpravě make-upu, pánové při holení. Naopak odstíny teplé bílé pomůžou navodit příjemnou klidnou atmosféru pro relaxaci, doporučujeme pro centrální rozptylové světlo nebo doplňkové zdroje.

Světlo z více úrovní

Při instalaci světel se nemusíte řídit klasickým schématem jednoho stropního světla a výraznějšího zdroje u zrcadlové skříňky. Nebojte se zapojit fantazii a zdroje rozmístěte podle vybavení nebo dispozic interiéru. Vybavení koupelny představuje pevně dané plochy, při změně instalace rozvodů se nemusíte bát zbytečné práce, kterou budete časem měnit. Již v základu uzpůsobte vybavení i zdroje svým představám. Nad vanu můžete umístit jemné rozptylové světlo a zvýšit pocit relaxace. Skříňku pro ranní úpravu vybavíte intenzivním bodovým osvětlením. Pracovat můžete i s několika bodovými zdroji v podhledu a podle potřeby kombinovat intenzitu osvětlení. Inspirujte se a najděte variantu pro vaší ideální koupelnu.