Inspirace pro stolní lampy

Stolní lampa je drobným doplňkem, který patří na pracovní stůl, na noční stolek i do dětského pokoje. Ve zpracování používají výrobci skutečně pestrou škálu konstrukcí, barev, materiálů i motivů. Bez problémů tak vyhoví potřebám pro vydatné osvětlení k práci a studiu nebo jemného světla pro dokreslení pohodové atmosféry.

Lampičky dokážou dobře osvětlit jen své bezprostřední okolí. Při výběru dobře zvažte účel osvětlení – u svítidel můžete vybírat různou intenzitu světla i jeho barevný odstín. Teplá bílá zapůsobí útulně a příjemně. Odstíny studené, technické, bílé jsou naopak vhodné pro práci. Nezkreslují detaily ani barvy, podpoří soustředění a oddálí pocit únavy. Volit můžete i různě řešené konstrukce, které vám umožní volně směrovat a měnit kužel světla nebo poslouží jako pevný rozptylový bod.

Moderní design

Zástupci pro pracovní stůl jsou lampy v moderním designu. Elegantní dlouhé rameno můžete pružně tvarovat a zdroj nasměrovat nad pracovní plochu. Další alternativou je odlehčená kovová konstrukce, která působí originálně a svým čistým stylem podtrhne vaši originalitu a smysl pro detail.

Ohebné rameno na sebe může vzít i podobu složitějšího mechanismu. Nebojte se zapojit fantazii i při vybírání doplňků pro učební kout. Lampičky můžou skvěle spojit veškeré praktické funkce s nádechem živějšího zpracování.

Elegantní náladové osvětlení ložnice

Lampičky do ložnice je třeba volit obezřetně. Příliš vydatný zdroj světla vás může při brzkém vstávání zbytečně oslnit. Nedostatečné světlo zase ubere komfort při večerním čtení. Lampičky patří na noční stolek, ale jemné zdroje můžete umístit i na další místa, třeba po obvodu místnosti. Podle nálady pak můžete snadno přepínat mezi náladovým jemným světlem a užitečným zdrojem u lůžka.

Vhodnou alternativou pro osvětlení postele jsou lampičky s klipem, které snadno umístíte na poličku nebo hranu nábytku.

Dětský pokoj pro klidné sny

Zvláštní kategorií osvětlení jsou dětské lampičky. Potřeby dětí se velmi rychle mění. Nejmenším stačí jemné světlo, které dodá potřebný klid a pocit bezpečí při usínání. Málokteré dítě dokáže usnout v nenarušené tmě. Lampičky využívají úsporné LED zdroje, nemusíte se bát nechat lampičku svítit celou noc. Navíc vybavení využívá oblíbené motivy a pohádkové postavičky. Udělejte dětem radost a pomozte jim klidně usínat. Malé princezny nebo hrdinové z komiksu časem děti vystřídají za elegantní a méně nápadné lampičky.

Školní pomůcka i hravý doplněk

Lampičky skvěle dotvoří interiér. Vybírat nemusíte jen z praktické stránky. Pořiďte si lampičku, která zajímavě oživí váš obývací pokoj. Co třeba kaktus, který rozzáří své okolí odstíny žluté a zelené?